BÜNYAD DİNÇ: BİR ÇEVRE PROBLEMİ OLARAK İNSAN

Tarih

Salon

Saat

19.01.2022

Sanat Kütüphanesi

18:30

BÜNYAD DİNÇ: BİR ÇEVRE PROBLEMİ OLARAK İNSAN
Bünyad Dinç: Bir Çevre Problemi Olarak İnsan

“Çevre problemi” kavramından ne anlamalıyız? İnsanlık açısından çevre problemi algısının tarihsel süreci nedir ve ne zamandan beri bu problem bütün varoluşlar için gerçek bir tehdit haline dönüştü? Dünya ölçeğinde toplumlar bu problemin büyüklüğünün ne kadar farkında ve bunu çözmek adına ne yapıyorlar veya ne yapmıyorlar? Peki, ülkemizin bu konudaki durumu ve duruşu nedir? Görseller eşliğinde soruna farklı açılardan bakan, insanlığın bu problemi çözme yolunda samimiyetini sorgulayan bir sunum.

Bünyad Dinç kimdir? 1960 yılında babasının görev için bulunduğu Malatya’da doğdu. Baba tarafından Erzurumlu, anne tarafından Bulgar göçmenidir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı mezunu. Magma dergisinde araştırmacı yazar ve fotoğrafçı olarak çalışmaktadır. Geçmiş yıllarda NTV Tarih dergisi başta olmak üzere birçok dergide veya projede araştırmacı yazar ve fotoğrafçı olarak çalıştı. Taşın ve İnancın Şiiri Mardin, Efsanevi Başkent İstanbul, Gözbebeğim Türkiye, İstanbul’u Gezerken, Kapadokya: Kayalardaki Şiirsellik ve başka birçok kitapta fotoğrafçı olarak imzası bulunmaktadır. En son hem fotoğrafçılığını hem de yazarlığını yaptığı Öteki Anadolu adlı kitabı yayımlandı.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Konferans Salonu’nda ağırlanacak azami katılımcı sayısı 50 kişidir.
* Girişler etkinlik saatinden yarım saat önce başlayacak ve ilk gelen 50 kişi HES uygulaması üzerinden yapılacak kontrolle etkinliğe giriş yapabilecektir.
*Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş katılımcılar en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi göstermek durumundadır.