MUSTAFA ALP DAĞISTANLI: YARIM-DÜNYA, YARIM-TÜRKİYE

Tarih

Salon

Saat

26.01.2022

Sanat Kütüphanesi

18:30

MUSTAFA ALP DAĞISTANLI: YARIM-DÜNYA, YARIM-TÜRKİYE
Mustafa Alp Dağıstanlı: Yarım-Dünya, Yarım-Türkiye

İklim krizi önemli, ama önümüzdeki tek tehdit değil. Doğa her gün dünyanın her yerinde tahrip ediliyor. Türkiye en dehşetli doğa yıkımına uğrayan ülkelerden biri. Sorunları biliyoruz, engelleri biliyoruz, peki ya çözümler? Hem dünya için hem Türkiye için yeni doğa koruma stratejileri gerekiyor. Çağımızın en önemli biyologlarından Edward Wilson’ın ekosistemin devamını sağlamak amacıyla ortaya attığı "Yarım-Dünya" önerisi bir çözüm olabilir mi, Türkiye için uygulanabilir mi?

Mustafa Alp Dağıstanlı kimdir? Gazeteci. 1985’ten bu yana çeşitli gazete, televizyon kanalı ve dergilerde editör olarak çalıştı; yazılar yazdı. NTV Yayınları’nı kurdu. 2000-2013 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders verdi. Aynı fakültede 2007’de profesyonel gazetecilerden oluşturduğu bir ekiple uygulamalı bir gazetecilik programı başlatıp yönetti. Yayımlanmış iki kitabı var: 5Ne1Kim?: Medyanın Mutfağından Sansür-Otosansür Hikâyeleri ve Bildiğin Gibi Değil: Osmanlı. Şu anda diken.com.tr‘de yazıyor.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Konferans Salonu’nda ağırlanacak azami katılımcı sayısı 50 kişidir.
* Girişler etkinlik saatinden yarım saat önce başlayacak ve ilk gelen 50 kişi HES uygulaması üzerinden yapılacak kontrolle etkinliğe giriş yapabilecektir.
*Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş katılımcılar en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi göstermek durumundadır.